Пополнете ја нашата анкета

175/65 R14 82H MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX

Побарај понуда
C
B
2(068 dB)

C
B
2(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Премиум летна гума дизајнирана за патнички возила, со добро балансирани квалитети за на мокра и сува површина. Нуди 33,3% повеќе километража од нејзината конкуренција. Заштедува до 60 литри гориво.

Можеби ќе ве интересира