185/65 R14 86H MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX

5.124,00 мкд. 7.320,00 мкд.
C
B
2(068 dB)

C
B
2(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 86 (530 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Премиум летна гума дизајнирана за патнички возила, со добро балансирани квалитети за на мокра и сува површина. Нуди 33,3% повеќе километража од нејзината конкуренција. Заштедува до 60 литри гориво.

Можеби ќе ве интересира