195/65 R15 95T XL MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX

4.767,00 мкд. 7.010,00 мкд.
B
A
2(070 dB)

B
A
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Премиум летна гума дизајнирана за патнички возила, со добро балансирани квалитети за на мокра и сува површина. Нуди 33,3% повеќе километража од нејзината конкуренција. Заштедува до 60 литри гориво.

Можеби ќе ве интересира