185/60 R15 84H MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX

5.341,00 мкд. 7.630,00 мкд.
C
A
2(068 dB)

C
A
2(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Премиум летна гума дизајнирана за патнички возила, со добро балансирани квалитети за на мокра и сува површина. Нуди 33,3% повеќе километража од нејзината конкуренција. Заштедува до 60 литри гориво.

Можеби ќе ве интересира