195/50 R15 82T MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX

4.522,00 мкд. 6.460,00 мкд.
C
A
2(070 dB)

C
A
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Премиум летна гума дизајнирана за патнички возила, со добро балансирани квалитети за на мокра и сува површина. Нуди 33,3% повеќе километража од нејзината конкуренција. Заштедува до 60 литри гориво.

Можеби ќе ве интересира