Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91V MICHELIN PRIMACY 4

Побарај понуда
C
A
1(068 dB)

C
A
1(068 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

По три години развој, оваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба се додека не се истрошат до законскиот индикатор за трошење (1.6mm). Благодарение на новиот модел дизајниран за безбедност, водата се разнесува дури и кога гумата е истрошена. Споредена со нејзината конкуренција, Michelin Primacy 4 трае просечно 18.000км повеќе. Нуди удобно и тивко возење.

Можеби ќе ве интересира