195/45 R16 84V XL MICHELIN PILOT SPORT 3 GRNX

6.298,00 мкд. 9.840,00 мкд.
E
A
2(071 dB)

E
A
2(071 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

За спортски ориентирани возила. За подобро сензитивно возење. Подобро држење на патот во свиоци и 3 метри пократко растојание на влажни патишта за сопирање. Нуди попрецизно управување. Енергетската ефикасност во комбинација со извонредни гуми и километража, кои произлегуваат од искуството стекнато од 15 последователни Le Mans победи. Анти Surf систем за оптимална потпора на влажни површини.

Можеби ќе ве интересира