215/45 R16 90V MICHELIN PILOT SPORT 3 GRNX XL

9.555,00 мкд. 13.650,00 мкд.
E
B
2(071 dB)

E
B
2(071 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 90 (600 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

За спортски ориентирани возила. За подобро сензитивно возење. Подобро држење на патот во свиоци и 3 метри пократко растојание на влажни патишта за сопирање. Нуди попрецизно управување. Енергетската ефикасност во комбинација со извонредни гуми и километража, кои произлегуваат од искуството стекнато од 15 последователни Le Mans победи. Анти Surf систем за оптимална потпора на влажни површини.

Можеби ќе ве интересира