215/55 R17 94V MICHELIN PRIMACY 4

15.010,00 мкд.
C
A
2(069 dB)

C
A
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

По три години развој, оваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба се додека не се истрошат до законскиот индикатор за трошење (1.6mm). Благодарение на новиот модел дизајниран за безбедност, водата се разнесува дури и кога гумата е истрошена. Споредена со нејзината конкуренција, Michelin Primacy 4 трае просечно 18.000км повеќе. Нуди удобно и тивко возење.

Можеби ќе ве интересира