235/55 R17 103W XL MICHELIN PRIMACY 3 GRNX

15.620,00 мкд.
C
A
1(069 dB)

C
A
1(069 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 103 (875 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Перфектна комбинација на сигурност и долготрајност. Летна гума создадена за луксузни купеа и седани. Нуди убаво и тивко возење со подобро кочење, вртење и контролирање на влажни површини. Дизајнирана за да ја намали потрошувачката на гориво и CO2 емисии. Трае 11 месеци подолго од нејзината конкуренција.

Можеби ќе ве интересира