205/50 R17 89Y MICHELIN PILOT SPORT PS2

14.390,00 мкд.
E
A
2(071 dB)

E
A
2(071 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 89 (580 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Mаксимум перформанс летна гума, нископрофилна создадена за големи брзини. Првично развиена за оригинална опрема на некои од најпрестижните спортски автомобили во светот и седани, комбинира влечење, ракување и вртење на свиоци од светска класа. Не е наменета да се вози на температури близу до замрзнување, преку снег или на мраз.

Можеби ќе ве интересира