205/50 R17 89V MICHELIN PRIMACY 3 GRNX

9.282,00 мкд. 13.650,00 мкд.
C
A
2(069 dB)

C
A
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 89 (580 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Перфектна комбинација на сигурност и долготрајност. Летна гума создадена за луксузни купеа и седани. Нуди убаво и тивко возење со подобро кочење, вртење и контролирање на влажни површини. Дизајнирана за да ја намали потрошувачката на гориво и CO2 емисии. Трае 11 месеци подолго од нејзината конкуренција.

Можеби ќе ве интересира