Пополнете ја нашата анкета

225/50 R17 94Y MICHELIN PRIMACY 4

Побарај понуда
C
A
2(069 dB)

C
A
2(069 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

По три години развој, оваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба се додека не се истрошат до законскиот индикатор за трошење (1.6mm). Благодарение на новиот модел дизајниран за безбедност, водата се разнесува дури и кога гумата е истрошена. Споредена со нејзината конкуренција, Michelin Primacy 4 трае просечно 18.000км повеќе. Нуди удобно и тивко возење.

Можеби ќе ве интересира