245/50 R18 100W MICHELIN PILOT PRIMACY

14.008,00 мкд. 20.600,00 мкд.
E
C
2(069 dB)

E
C
2(069 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума која беше развиена за да ги задоволи потребите на спортски луксузни купеа и седани возачи кои сакаат удобност и убава шара заедно со перформансите. Применета како оригинална опрема се фокусира на подобрување на влечење на влажното време и отпорност на хидропланирање. Како и сите летни гуми, не е наменета да се вози на температури близу до замрзнување, преку снег или на мраз.

Можеби ќе ве интересира