245/40 R20 95Y MICHELIN PILOT PRIMACY

28.410,00 мкд.
F
C
2(070 dB)

F
C
2(070 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума која беше развиена за да ги задоволи потребите на спортски луксузни купеа и седани возачи кои сакаат удобност и убава шара заедно со перформансите. Применета како оригинална опрема се фокусира на подобрување на влечење на влажното време и отпорност на хидропланирање. Како и сите летни гуми, не е наменета да се вози на температури близу до замрзнување, преку снег или на мраз.

Можеби ќе ве интересира