255/35 R20 97Y MICHELIN PILOT SPORT 4 S XL

16.354,00 мкд. 24.050,00 мкд.
E
A
2(071 dB)

E
A
2(071 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Добиен од легендарниот MICHELIN PILOT Super Sport, е новиот бр.1 со максимум перформанси на летни гуми. Максимално комбинирани перформанси – Прв во круг на сув пат – Прв во суво кочење – Прв во влажно кочење – Прв во долговечност. Премиум дизајн и протектор на бандажи. Одлична контрола на управување со воланот. Два различни еластометри се користени во шарата. Во надворешната и внатрешната страна се користени различни миксови и хибридни и функционални еластомери и силика за подобра тракција и кочење на суво или влажно.

Можеби ќе ве интересира