215/65 R16 98H MICHELIN LATITUDE TOUR HP GRNX

Побарај понуда
C
C
2(069 dB)

C
C
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

За сите ориентирани 4x4 возила гума за асфалт. 4x4 гуми што ви даваат максимална удобност и одлична долговечност. Низок отпор на тркалање за да се намали потрошувачката на гориво.

Можеби ќе ве интересира