Пополнете ја нашата анкета

235/50 R18 97H MICHELIN LATITUDE CROSS

Побарај понуда
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

За мулти и компактни 4x4 и Пик-ап возила. Гума со off-road карактеристики исто така и удобност на on-road. Ниско ниво на бучава. Одлична километража.

Можеби ќе ве интересира