Пополнете ја нашата анкета

275/40 R20 106Y MICHELIN LATITUDE SPORT 3 GRNX XL

Побарај понуда
C
A
2(072 dB)

C
A
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 106 (950 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума наменета за SUV и 4Х4 . Кочи 2,70 метри пократко на влажен пат. Трае 7 месеци повеќе од нејзината конкуренција. Врвни перформанси при кочење и вртење, поголема стабилност, намалена бучава на гумите.

Можеби ќе ве интересира