215/65 R15 104T MICHELIN AGILIS 51

13.900,00 мкд.
C
A
2(072 dB)

C
A
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирана за комбиња. Нуди одлична сигурност и ракување со воланот при зголемена тракција. Удобна и тивка гума како резултат на различните блокови на шарата. Нуди долготрајност.

Можеби ќе ве интересира