195/75 R16 107R MICHELIN AGILIS+

6.099,00 мкд. 9.530,00 мкд.
C
B
2(070 dB)

C
B
2(070 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за полутоварни возила. Заштедите до 150 литри гориво. Безбедно возење, со 2 метри пократко растојание на сопирање во влажни услови. Нуди долговечност на гумите во комбинација со ниска бучава на гумите.

Можеби ќе ве интересира