Пополнете ја нашата анкета

215/75 R16 113R MICHELIN AGILIS+ GRNX

Побарај понуда
C
B
2(070 dB)

C
B
2(070 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 113 (1.150 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за полутоварни возила. Заштедите до 150 литри гориво. Безбедно возење, со 2 метри пократко растојание на сопирање во влажни услови. Нуди долговечност на гумите во комбинација со ниска бучава на гумите.

Можеби ќе ве интересира