195/65 R16 104R MICHELIN AGILIS+ GRNX

7.123,00 мкд. 11.130,00 мкд.
C
B
2(070 dB)

C
B
2(070 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за полутоварни возила. Заштедите до 150 литри гориво. Безбедно возење, со 2 метри пократко растојание на сопирање во влажни услови. Нуди долговечност на гумите во комбинација со ниска бучава на гумите.

Можеби ќе ве интересира