Пополнете ја нашата анкета

195/60 R16 99H MICHELIN AGILIS 51

Побарај понуда
C
A
2(072 dB)

C
A
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирана за комбиња. Нуди одлична сигурност и ракување со воланот при зголемена тракција. Удобна и тивка гума како резултат на различните блокови на шарата. Нуди долготрајност.

Можеби ќе ве интересира