165/70 R14 85T MICHELIN CROSSCLIMATE XL

3.849,00 мкд. 5.660,00 мкд.
C
B
1(068 dB)

C
B
1(068 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 85 (515 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Обезбедува одлично прилепување на мокри патишта во секоја временска состојба, во лето и зима. Максимизирана сигурност на пат. Одобрена е за возење на снег во зима. Трае дури и подолго од MICHELIN Energy Saver +, најдобра во класата во својата летна категорија. Нуди поголема километража благодарејќи на високите перформанси на додатните ламели. Како што се троши гумата, отворените ламели се шират за да обезбедат долготрајна тракција на снежните патишта.

Можеби ќе ве интересира