215/65 R16 102V XL MICHELIN CROSSCLIMATE+

11.500,00 мкд.
B
B
1(069 dB)

B
B
1(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 102 (850 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Обезбедува одлично прилепување на мокри патишта во секоја временска состојба, во лето и зима. Максимизирана сигурност на пат. Одобрена е за возење на снег во зима. Трае дури и подолго од MICHELIN Energy Saver +, најдобра во класата во својата летна категорија. За разлика од Michelin CrossClimate, Michelin CrossClimate+ ни носи поголема километража благодарејќи на високите перформанси на додатните ламели. Како што се троши гумата, отворените ламели се шират за да обезбедат долготрајна тракција на снежните патишта.

Можеби ќе ве интересира