165/65 R14 79T MICHELIN ALPIN A3 GRNX

4.051,00 мкд. 6.330,00 мкд.
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимскта гума А3 дизајнирана за градски автомобили, мали и средни семејни и повеќе наменски автомобили. Го заменува Alpin 2. Alpin A3 нуди од 3% подобро во сопирање на влажен пат во споредба со неговиот претходник.Иисто така потврдено е дека Alpin A3 трае 40% подолго во однос на километражата од неговите главни европски конкуренти.

Можеби ќе ве интересира