Пополнете ја нашата анкета

195/60 R15 88T MICHELIN ALPIN A4 GRNX

Побарај понуда
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 88 (560 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Наменета за градски автомобили,повеќе наменски и семејни автомобили.Перформанси признати во тестовите спроведени од ADAC, најголемата автомобилска асоцијација во Европа.
Гума за на мраз, снег или дожд. Старт 10% полесен, Стоп 5% пократко, се вози една зима екстра.

Можеби ќе ве интересира