215/60 R16 99H MICHELIN ALPIN 6 XL

8.282,00 мкд. 12.180,00 мкд.
C
B
1(069 dB)

C
B
1(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Најновата гума изградена специјално за зима од 2018 година. Зимска гума совршена за возење во зимски услови како снег, мраз или силен дожд. Во услови како што се снег, мраз или силен дожд, ова е местото каде што гумите Michelin Alpin 6 се ексклузивни. Достапна е како Run Flat и има можности за дополнително оптоварување.

Можеби ќе ве интересира