Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91T MICHELIN ALPIN 6

Побарај понуда
C
B
1(069 dB)

C
B
1(069 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Најновата гума изградена специјално за зима од 2018 година. Зимска гума совршена за возење во зимски услови како снег, мраз или силен дожд. Во услови како што се снег, мраз или силен дожд, ова е местото каде што гумите Michelin Alpin 6 се ексклузивни. 

Можеби ќе ве интересира