215/55 R16 93H MICHELIN ALPIN 6

12.790,00 мкд.
C
B
2(069 dB)

C
B
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Најновата гума изградена специјално за зима од 2018 година. Зимска гума совршена за возење во зимски услови како снег, мраз или силен дожд. Во услови како што се снег, мраз или силен дожд, ова е местото каде што гумите Michelin Alpin 6 се ексклузивни. Достапна е како Run Flat и има можности за дополнително оптоварување.

Можеби ќе ве интересира