205/50 R16 87H MICHELIN ALPIN 5

9.241,00 мкд. 13.590,00 мкд.
E
B
1(068 dB)

E
B
1(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Целта на оваа верзија на "алпската" гума е да им понуди на возачите оптимална сигурност во сите услови пронајдени во зима на европски патишта. Гумата е во развој 4 години и има остра, насочна шара со длабоки жлебови и иновативни блокови, елементи кои обезбедуваат одлични перформанси на снег, мраз и влажни површини.

Можеби ќе ве интересира