205/50 R17 93V MICHELIN ALPIN 5 XL

Побарај понуда
E
B
1(068 dB)

E
B
1(068 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Целта на оваа верзија на "алпската" гума е да им понуди на возачите оптимална сигурност во сите услови пронајдени во зима на европски патишта. Гумата е во развој 4 години и има остра, насочна шара со длабоки жлебови и иновативни блокови, елементи кои обезбедуваат одлични перформанси на снег, мраз и влажни површини.

Можеби ќе ве интересира