225/50 R17 94H ZP MICHELIN ALPIN A4 GRNX

11.832,00 мкд. 17.400,00 мкд.
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Наменета за градски автомобили,повеќе наменски и семејни автомобили.Перформанси признати во тестовите спроведени од ADAC, најголемата автомобилска асоцијација во Европа.
Гума за на мраз, снег или дожд. Старт 10% полесен, Стоп 5% пократко, се вози една зима екстра.

Можеби ќе ве интересира