235/50 R17 100V XL MICHELIN PILOT ALPIN PA4 GRNX

Побарај понуда
C
C
2(070 dB)

C
C
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за зимски услови и за автомобили со високи перформанси. Нуди поголема сигурност, поголема мобилност , поголема контрола . Долговечност и заштеда на гориво. На сопирање 3 метри пократко на влажни патишта и 4 метри пократко на снег. Подобро ракување во сите зимски услови.

Можеби ќе ве интересира