235/45 R17 97V XL MICHELIN PILOT ALPIN PA4 GRNX

11.494,00 мкд. 17.960,00 мкд.
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за зимски услови и за автомобили со високи перформанси. Нуди поголема сигурност, поголема мобилност , поголема контрола . Долговечност и заштеда на гориво. На сопирање 3 метри пократко на влажни патишта и 4 метри пократко на снег. Подобро ракување во сите зимски услови.

Можеби ќе ве интересира