285/40 R19 107W XL MICHELIN PILOT ALPIN PA4 GRNX

29.400,00 мкд.
C
C
(074 dB)

C
C
(074 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Гума за зимски услови и за автомобили со високи перформанси. Нуди поголема сигурност, поголема мобилност , поголема контрола . Долговечност и заштеда на гориво. На сопирање 3 метри пократко на влажни патишта и 4 метри пократко на снег. Подобро ракување во сите зимски услови.

Можеби ќе ве интересира