315/35 R20 110V MICHELIN PILOT ALPIN 4 N0 XL

33.044,00 мкд. 49.320,00 мкд.
C
E
2(073 dB)

C
E
2(073 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 110 (1.060 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Гума за зимски услови и за автомобили со високи перформанси. Нуди поголема сигурност, поголема мобилност , поголема контрола . Долговечност и заштеда на гориво. На сопирање 3 метри пократко на влажни патишта и 4 метри пократко на снег. Подобро ракување во сите зимски услови.

Можеби ќе ве интересира