265/65 R17 116H MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2 GRNX XL

12.205,00 мкд. 19.070,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 116 (1.250 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за лесни товарни и SUV возила развиен за возачите на кросовер и спортски возила со погон на сите тркала. Дизајниран за ладно, влажно, снежно покриени и замрзнати услови за возење, Latitude Alpin LA2 спојува добра удобност при возењето, одзив при ракување и зимско влечење.

Можеби ќе ве интересира