255/55 R18 109H MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2

10.834,00 мкд. 16.170,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за лесни товарни и SUV возила развиен за возачите на кросовер и спортски возила со погон на сите тркала. Дизајниран за ладно, влажно, снежно покриени и замрзнати услови за возење, Latitude Alpin LA2 спојува добра удобност при возењето, одзив при ракување и зимско влечење.

Можеби ќе ве интересира