275/45 R20 110V MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2 GRNX XL

Побарај понуда
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 110 (1.060 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за лесни товарни и SUV возила развиен за возачите на кросовер и спортски возила со погон на сите тркала. Дизајниран за ладно, влажно, снежно покриени и замрзнати услови за возење, Latitude Alpin LA2 спојува добра удобност при возењето, одзив при ракување и зимско влечење.

Можеби ќе ве интересира