Пополнете ја нашата анкета

195/65 R16 104R MICHELIN AGILIS ALPIN

Побарај понуда
E
B
1(070 dB)

E
B
1(070 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Michelin Agilis Alpin е зимска гума дизајнирана за сите возила за комунални услуги и комбиња (над 2.8 тони GVW). За професионалните корисници, новата гума обезбедува подобрени перформанси во сите WINTER услови, како и поекономична и поцврсти! Најважните придобивки се: уште поголема безбедност и мобилност, повеќе километража, поцврсти. Додека го дизајнирале производот, специјалистите успеале да го намалат растојанието за застанување на површините на мразот и на влажниот асфалт.

Можеби ќе ве интересира