175/65 R13 80T BFGOODRICH TOURING

3.143,00 мкд. 4.490,00 мкд.
E
B
2(070 dB)

E
B
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 80 (450 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за мали автомобили.Попрецизно управување и контрола на сопирање. Насочена шара со две централни ребра (по едно ребро на некои големини).
Обликот со рамето и шарата допринесува за подобар контакт на патот. Оптимална контрола на возењето во сите услови.Три надолжни жлебови и попречни канали кои ја исфрлаат водата надвор од гумата.

Можеби ќе ве интересира