215/50 R17 95W BFGOODRICH G-GRIP

6.385,00 мкд. 9.530,00 мкд.
C
B
1(069 dB)

C
B
1(069 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за мали,семејни или повеќенаменски автомобили и лимузини.Одлична безбедност на влажни патишта.Неповторливо задоволство во возење на суви површини.Големи рамења со централното ребро кое дава сигурност за брзо управување и контрола.Шара во облик на пламен за подобра стабилност.Одлична за безбедност и управување на влажен пат.Уникатна насочена "Vortex" шара за вода која обезбедува оптимална контрола на воден пат ,оптимално кочење и добро држење на патот и свиоци.

Можеби ќе ве интересира