Пополнете ја нашата анкета

215/45 R17 87V BFGOODRICH G-GRIP

Побарај понуда
C
B
2(069 dB)

C
B
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за мали,семејни или повеќенаменски автомобили и лимузини.Одлична безбедност на влажни патишта.Неповторливо задоволство во возење на суви површини.Големи рамења со централното ребро кое дава сигурност за брзо управување и контрола.Шара во облик на пламен за подобра стабилност.Одлична за безбедност и управување на влажен пат.Уникатна насочена "Vortex" шара за вода која обезбедува оптимална контрола на воден пат ,оптимално кочење и добро држење на патот и свиоци.

Можеби ќе ве интересира