235/75 R15 109H BFGOODRICH URBAN TERRAIN T/A

6.472,00 мкд. 9.660,00 мкд.
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

BFGoodrich Urban Terrain T / A е гума за сите сезони поддржана со ознака 3PMSF . 20% посилни страни. Им претстои на сите предизвици на градското возење Неговата разноликост, 90% на патот и 10% теренски, обезбедува одличен зафат на сите површини. Широките надолжни жлебови ја елиминираат водата поефикасно и го намалуваат ризикот од лизгање. Неговата шара со лакови и крстосници овозможува голема влеча во снегот. Нејзината асиметрична шара е оптимизирана за долго и редовно абење. Длабоката длабочина на шарата го продолжува животот на гумата.

Можеби ќе ве интересира