205/70 R15 96H BFGOODRICH URBAN TERRAIN T/A

9.530,00 мкд.
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

BFGoodrich Urban Terrain T / A е гума за сите сезони поддржана со ознака 3PMSF . 20% посилни страни. Им претстои на сите предизвици на градското возење Неговата разноликост, 90% на патот и 10% теренски, обезбедува одличен зафат на сите површини. Широките надолжни жлебови ја елиминираат водата поефикасно и го намалуваат ризикот од лизгање. Неговата шара со лакови и крстосници овозможува голема влеча во снегот. Нејзината асиметрична шара е оптимизирана за долго и редовно абење. Длабоката длабочина на шарата го продолжува животот на гумата.

Можеби ќе ве интересира