265/75 R16 119R LT BFGOODRICH ALL-TERRAIN T/A KO2

Побарај понуда
F
B
(074 dB)

F
B
(074 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 119 (1.360 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Off Road гума. Флексибилност за максимално задоволство во возењето на секаков вид пат.Широки канали на рамењата.Целосна шара која се протега кон страничните зидови. Одлична контрола на сите теренски типови на пат (асфалт, чакал, песок, кал, итн).Агресивни појачани рамења.Длабоко агресивна шара со висока густина на ламели. Исклучителна издржливост и долг живот која навистина помогна да се надминат границите во Of-Road и On-Road . Обвивка со Trigard структура (три заштитни слоја) за подобар отпор и оштетувања.

Можеби ќе ве интересира