225/60 R17 99V BFGOODRICH G-GRIP SUV

Побарај понуда
C
B
2(069 dB)

C
B
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

BFGoodrich G-Grip SUV е разновидна летна SUV гума која нуди возење во влажни и суви услови. Од гледиште дека има просечна цена, перформансите на оваа гума соодвестуваат со цената. Силно кочење и ракување се одлични во суви услови. Додадената влеча и премиум одводот на водата се подобрени во влажни услови.

Можеби ќе ве интересира