Пополнете ја нашата анкета

195/60 R16 99H BFGOODRICH ACTIVAN

Побарај понуда
E
B
2(072 dB)

E
B
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за полутоварни возила. Контрола во управувањето за сите ваши професионални патувања. Совршена контрола на влажни и суви коловози.Големи блокови за да се зголеми контролата врз суви површини. Поголеми рабови за да се пробие лесно низ водата на патот. Издржливост на секаков предизвик и оптимална сигурност. Двојна каркаса или платно за подобра заштита. Внатрешната структура е појачана на страничните делови од гумата.

Можеби ќе ве интересира